Masaj her yönü ile VİP MasaJ 'ta..
Balla Gelen Güzellik PDF Yazdır e-Posta
Yazan hakan13   
BALLA GELEN GÜZELLİK
Bal; içeriğindeki birçok vitamin mineral, antioksidan ve aminoasitlerle değerli bir besin maddesi olmasının yanında , her geçen gün yeni bir tedaviedici özeliği kanıtlanmakta ve aynı zamanda doğal bakım ürünü yapımında da
kullanılmaktadır. Cildimize sürdüğümüz her şeyin hücrelerimiz tarafından emildiğini düşünürsek., yiyemediğiniz hiç birşeyi cildinize sürmeyin düşüncesi haklılık kazanmaktadır.
Burada balla yapabileceğimiz bazı bakım ürünlerinin reçetesini bulabileceksiniz. Tabii ki bu ürünlerin yararlı olabilmesi için kesinlikle  doğal ,katıksız bal olması gerekmektedir. Üzerinde bunca spekülasyon olanbalı mutlaka güvenebileceğiniz bir yerden almalısınız.
Devamını oku...
 
Burçlar ve Kokular PDF Yazdır e-Posta
Yazan hakan13   Burçların insan hayatındaki rolü hiç bir zaman küçümsenemez. Aromaterapi ve masaj esnasında kullanılan yağlar, tütsüler ve kokularında etkisi hiç kuşkusuz büyük ölçüdedir. Bu nedenle araştılardan elde edilen ve genelde insanların parfüm ve koku seçimlerinde bunların etkili olduğu bilinmektedir.

Tek başına masajı ele alırsak, doğal ağrı kesici olduğu bilinen endorfin seviyesini yükseltir, olumlu hormonal destek sağlar. Masajın lenf drenaj etkisiyle kan temizlenir ve dolaşım hızlanır. Hızlanan kan dolaşımı kas, doku ve hücrelerin daha çok oksijenle beslenmesini sağlayarak bedeni canlandırır.
Dokunma duyumuz harekete geçerek beynimize olumlu sinyaller verir.

Özyağlarla yapılan masaj, deri yüzeyini daha çok ısıtır ve yoğun kas, eklem ağrılarına ve zayıf dolaşım bozukluklarına çok faydalı olur. Aromatik özyağların keyifli kokusu, duygusal kaynaklı fiziksel sıkıntılar üzerinde de çok etkilidir.

Örneğin, sinirsel kalp sıkışıklıkları, asabi nefes darlığı gibi sıkıntılarda özyağlarla nefes rahatlatılabilir, sakinleşme ve yavaşlama ile kişi kendini daha iyi hissedebilir.

Plasibo etkisi (psikolojik etkiyi ölçmek amacıyla kullanılan boş ilaç) aromaterapiyle de çok rahat sağlanabilir. Bu yöntem kişinin içsel iyileşmesini sağlayan, yan etkisi bulunmayan nadir yollardandır.

Aromaterapi, masajla maksimum iyileştirme özelliği sağlar. Beynimiz, koku ve dokunma gibi farklı kaynaklardan farklı sinyallerle sürekli iyi yönde uyarılır. Kişi kendine bakıldığı ve şımartıldığı duygusuyla rahatlar, dinlenir, arınır ve denge bu


Koç: çam, paçuli, vanilya, gül, limon, hindistan cevizi, biberiye, sandal ağacı,

Boğa: bergamot, nane, sedir, yasemin, leylak, zambak,
   
Devamını oku...
 
Romatoid Artrit PDF Yazdır e-Posta
Yazan hakan13   

Romatoid Artrit

1.  30 Damla köknar yağı, 10 Damla okaliptüs yağı, 10 Damla limon yağı, 10 damla, sert çekirdekli meyve üzüm yağı. Fazla sert olmamak kaydı ile masaj yapılır, hazırlan karışım vücudun iyice emmesi sağlanmalıdır. Masaj haftada 3 veye 2 gün yapılmalıdır. Romatoid Artdit ve artrit hastalarına destek olacak ve ağrılar mütemadiyen azalacaktır.

 2.  5 damla çam terbentin yağı, adaçayı, lavanta yağları 10 damla, yeterince saf (elde yapılmış) zeytinyağı. Masaj yapılır, yarım saat sonra ılık bir banyo yapmak iyi gelir. 

 3.  5 damla limon, 5 damla lavanta, 3 damla çam terebentin  10 damla zeytinyağı karışımı masaj ile vücuda yedirilir.

 4.  10 damla Biberiye yağı,5 damla limon yağı, 5 damla selvi yağı, 20 damla zeytin yağı karışımı masaj ile vücuda yedirilir.

 5.  5 Damla Lavanta yağı, 5 damla okaliptüs yağı, 5 damla limon yağı  4 damla, sert çekirdekli meyve üzüm yağı,

 Masaj artroz ve artrit ağrılarının dinmesine ve tedaviye destek ve  yardım eder.

 Not: Bal Masajı da Romatizmal ağrılara iyi gelmektedir. Bu kon ayrıntılı olarak daha sonra değerlendirecektir.