Masaj her yönü ile VİP MasaJ 'ta..
Cupping Masaj (Kupa) Yazdır e-Posta
Yazan hakan13   
Salı, 05 Ocak 2010
Cupping Masaj

Cup masaj masaj tedavisinin tüm bu yaygın olmayan bir şeklidir. Çoğu kişi zaman bir masaj düşün kas tipik bir masaj Belki bir İsveç masajı, Shiatsu bir masaj, hatta belki de sıcak bir losyon masaj düşünmek akla geliyor. Olarak sıkı kaslara böylece elektronik ücrete kas uyarmak için gönderilebilir küçük elektrotlar takılarak içeren elektronik kök masajları, sahip ciddi sırt bozuklukları ve yaralanmalar ile bile insanların sadece şimdiye kadar gidin. Veya belki de derin bir masaj ısı ve buz takip alırsınız. Cup masajları ciddi masajlar kullanan küçük silgi bardak çeşitli noktalarda derin derin masaj olacak ekli vardır. Cup masaj kişiler için ayrılmış olan ciddi veya kronik kas veya eklem bozukluğu. Olmadıkça onlar için ciddi bir ihtiyaç vardır Onlar kullanılmaz. Genellikle yarım saat saatlik uzun oturumları yapılmaktadır. Farklı hastalık için fincan masaj farklı türleri, ve orada elbette ki bu ciddi kronik ağrı hafifletmek için çeşitli yollar. Çünkü bazı yan etkileri olan kişilerin bardak tedavisi ile sorun Kupası masajları, bu Bununla birlikte, fincan tedavi kullanamazsınız bu konularda birçok kişi doğru ciddi körelmiş kronik kas ve eklem rahatsızlıkları yardımcı olabilir. Bu onlar için tehlikeli olabilir. Aslında, kronik rahatsızlıkları olan birçok insan da varis muzdarip ve bu fincan tedavi yararlanmak için bu insanlar için sağlıklı değildir. Kalp sorunları olan kişilerin de fincan tedavisi kullanmamalıdır.Kronik hastalıkların bazı durumlarda, bir şiddetli ağrı hafifletmek için birkaç yöntemden biriyle fincan masaj ve cupping teknikleri zaman basit ufak ağrı ve ağrı azaltılması konusunda net değil ilk seçenek vardır, öyle. Açıkça hafifçe veya alınması için gelir ve gider bir ağrı yardım için kullanılmak üzere bir prosedür değil, eğer bir kas yapısı veya uğraşarak sürekli derin ağrı muzdarip bir ortak, belki fincan masaj düşünülmelidir

Cupping fincan, deri ve hava ile basınç uygulanan eski bir Çin uygulaması anlamına gelir (ısı değişimi ve hava dışarı suctioning tarafından kullanarak), böylece deri ve yüzeyel kas tabakası içine yapılan çizilir azalır fincanda. Süre cildin emme, neden aktif Bazı durumlarda, fincan taşınmış olabilir deri ve kas çekerek bölgesel (tekniği kayma cupping) denir.

Çin Tıpta, cupping patojenler ve yüzeye durgunluk getirmek için kullanılır sırayla için vücuttan tahliye edilecek. Ancak diğer hastalıklar için de kullanılabilir Temelde ağrı tedavisi, mide-bağırsak bozuklukları, akciğer hastalıkları (özellikle kronik öksürük ve astım) ve felç için önerilir. Emme cupping tarafından oluşturulan çok üst ve alt sırt kas spazmı bırakmak için iyidir. Geleneksel olarak, bu teknik sık sık deri abse ve irin çıkarmak için kullanıldı.

Genel bir fikir daha sonra deri yerleştirilen bir fincan içinde kısmi bir vakum oluşturmaktır. Fincandan cilt yüzeyinde emme, bölgedeki kan akışını uyarır kaslarda tıkanıklık ve iltihap kabartmalar ve yollar açılır toksinler ortadan kaldırmak için. Antik Çin Uygulamada, fincan bambu, hayvan boynuzları ya da çanak çömlek yapılmıştır. Bardak en sık kalın cam kadar yapılan ve uygulayıcısı fincan altında deri görebilirsiniz Günümüzde. Kap içinde bir vakum oluşturmanın en yaygın yolu kap içinde, genellikle pamuk alkol veya bir mum batırılmış bir şey yanmak etmektir. Yanan hangi böylece kısmi bir vakum yaratarak içinde hava yoğunluğu düşürür bardak, içine oksijen tüketir. Kap sonra da hızla ters ve açık son ciltte yerleştirilir açıktır. Kısmi vakum yerine bardak tutar ama, gerekirse, yağ deri el önce böylece fincan etrafında hareket edebilir yerleştirilebilir. Bu yöntem cupping kayma denir ve deri oldukça geniş bir alanı kapsayacak şekilde kullanılabilir. Ancak, daha sık birçok bardak birden sırt ya da karın gibi geniş bir alanı kapsayacak şekilde kullanılır. Bardak genellikle akupunktur noktalarına uygulanan ama aynı zamanda acı belirli alanlarda kullanılabilir. Normal bir cupping oturumda, bardaklar yerine 10-15 dakika kaldı.


Kap içinde yakıcı bir şey gibi veya yangına cupping, kuru emiş yaratmanın tek yoludur başvurdu. Daha modern bir teknik deri konulmuş bir vakum pompası ya da esnek emme fincan fincan sonra hava dışarı çekmek için cam kap bağlı kullanmaktır. Bu yöntem hava cupping denir. Önce fincan uygulanır Bazı durumlarda, deri bir iğne ile pricked olduğunu. Bu ıslak cupping denir ve vücuttan toksinleri kaldırmanıza yardımcı olduğuna inanılıyor. Kan Genellikle sadece birkaç damla yaş cupping sırasında basınç tarafından çizilir.

Cupping oldukça güvenli olmalı ama kabul edilir döküntüleri veya üzerindeki kişilerin kolayca kanama veya yüksek ateşim var kullanılmamalıdır. Hareket bardak ve etli alanları ile sınırlıdır: hareket omurga gibi kemikli sırtlar, çapraz olmamalıdır. Ancak kesinlikle hissedeceksiniz var cupping gelen hiçbir ağrı hissi bir cildiniz üzerinde çekmek. Bazen küçük bir cilt çürük cupping sonra görülebilir ancak genellikle birkaç gün sonra kadar temizler.

 

Son Güncelleme ( Pazar, 04 Nisan 2010 )
 
< Önceki   Sonraki >