Masaj her yönü ile VİP MasaJ 'ta..
AÇIKLAMA Yazdır e-Posta
Pazar, 11 Ocak 2009
     Masaj sırasında veya kendi kendine masaj yaparken aşağıdaki aromaterapik reçetelerini kullanabilirsiniz . İyi kalite taşıyıcı yağını bitkilerden elde edilen uçucu yağları karıştırarak. Nezle, hafif ateş yükselişi ve genel kırıklık ile belirgin üşütme hali gibi rahatsızlıkları rahatca atlata bilirsiniz. Derinize limon , bergamot , portakal veya herhangi bir turunçgil yağını uyguladıktan sonra en azından iki saat için güneş içine çıkmamanız gerekir. 

    Bitkilerden elde edilen uçucu yağlar , deriye doğrudan uygulanılmamalılar . Farklı deri tipleri için seçilmiş çeşitli taşıyıcı yağlarını karışım yapılmalıdır . Tatlı badem , kayısı , hindistan cevizi , üzüm tohumu, fındık ağacı, kuru yemiş , ayçiçeği ve altın jojoba , taşıyıcı yağlar  olarak kullanılan yağlardan birkaçı dır.Kuşburnu tohumu ve kamelya çiçeği yağı , deriye besleyicidirler .
 
Not:
   Saf bitkilerden elde edilen uçucu yağlar güçlü ve ara sıra yan etkileri veya alerjik etkileri olabilir . Seçimlerinizi sorumluluğu size aittir hamile ve aşırı duyarlı ciltlerde tahrişe meydan verebilir. Doktor tavsiyesi veya aromaterapi konusunda uzman birine danışmanız önerilir.
Son Güncelleme ( Çarşamba, 21 Ocak 2009 )
 
< Önceki   Sonraki >