Masaj her yönü ile VİP MasaJ 'ta..
Boyun Masajı Yazdır e-Posta
Pazartesi, 29 Eylül 2008

BOYUN MASAJI

      Boyun masajı, göğüs masajı sonrası, yüz masajı öncesinde uygulanır. Omuzlar gevşemeden göğüs ve boyunu gevşetmek zordur. Bu bölgeye masaj yaparken omuzlar da dahil edilmelidir. Boynun tamamen gevşeyebilmesi için başın altına küçük bir yastık konulmalıdır. Bu pozisyon omuzlarda çalışmak için de uygundur. Boyun bölgesine uygulanan masaj sırttan başa kadar olan tüm gerginliği giderecektir.

Elleriniz müşterinizin boynunun her iki yanındayken, sırayla omuzlardan kafatasına kadar sıvazlama tekniğini uygulayınız.

Örnek Resim
Şekil 9.1: Eflöraj


Her iki eliniz boynun bir yanında, Elinizin birini      boyundan yukarı çekerken, diğer elinizi kaldırıp omuza getirerek sıvazlamaya devam ediniz.
 

Örnek Resim

 
El ayalarınızla omuzdan başlayarak, boyuna ve kafatasının bitim yerine kadar bastırarak ovunuz.
 

Örnek Resim

 
Ellerinizle kafa çevresinin bitim yerini kavrayınız ve başı yukarı kaydırmadan yavaşça boyunu geriniz.
 

Örnek Resim

 
Bir elinizle omzu kavrayıp, diğerini aynı anda kafatasının bitim yerine koyunuz.   Hafifçe omzu aşağı doğru itip boynu germek için başı çekiniz.
 

Örnek Resim

 
Bir elinizle başı arkadan kavrayıp, diğer elinizi alna koyunuz. Başı, çene öne gelecek şekilde kaldırınız, başın ağırlığını elinize vererek başı aşağı yukarı hareket ittiriniz.

 

Örnek Resim

 

Başı ellerinizle destekleyerek bir sağa, bir sola çeviriniz. Elleri boynun bitim yerine koyarak çeneye kadar sıvazlayıp yüz masajı uygulamasına geçiniz.

 

 

Örnek Resim

 HAREKETLERİ YAVAŞ YAPMAYA ÖZEN GÖSTERİNİZ.

Son Güncelleme ( Pazartesi, 29 Eylül 2008 )
 
< Önceki   Sonraki >