Masaj her yönü ile VİP MasaJ 'ta..
Masaj Çeşitleri Yazdır e-Posta
Salı, 20 Mayıs 2008

Klasik (Swedish)Masajı:

Vücuttaki bütün dokuların ve hücrelerin zaman içersinde yorgunluk, stres ve benzeri toksin birikmelerinde sinir uçlarına uygulanan genel masaj ile arındırılması adeta yeniden doğmasıdır.


Reiki ile Masaj:


Evrensel sevgi enerjisi ile yapılan bir masaj türü. Masaj ile birlikte kişiye aktarıldığında daha başarılı sonuç alınmakta ve kişi şifaya ulaşmaktadır. Bu masaj ile birlikte bitkisel aroma terapi yağlarının doğal enerjisi ile birleştirildiğinde sonuç mükemmel. Özel tütsüler, dinlendirici bir müzik eşliğinde uygulanıyor.Selüloit Masajı:


Selüloit bir dolaşım yolu bozukluğu hastalığıdır. Tıbbi anlamı bazal alt tabakaya yağ ve su birikimi sonucu oluşan iltihabik durumdur. Şekil bozukluğu ve portakal kabuğu görünümünde cilde yansır. Özel bitkisel içerikli yağlar ve uygulanan özel masajla portakal kabuğu ve pürüzlü görüntüden kurtulmak mümkündür. Kan dolaşımını hızlandırıp, toksinlerin lenf sistemi ile vücuttan atımı sağlanır.Kan dolaşımı hızlandığı için dokular daha iyi beslenir, pürüzsüz, doğal, estetik şeklini alır, vücut biçimlenir aynı zamanda incelme sağlanır.


Doğum Sonrası Toparlama Masajı:


Doğum sonrası ve kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşan gevşeme ve sarkmaları toparlayıp, sağlıklı bir görünüm kazandırılır. Çatlakların yok edilmesi mümkün değildir fakat kullanılan bitkisel içerikli özel yağ ile çatlakların silikleşmesi ve daha estetik pürüzsüz görünmesi sağlanabilir


Spor Masajı :

 Sporcunun fizyolojik ve anatomik gelişmesinde etken olan masajdır. Spor tarihi boyunca uygulanmış ve etkili sonuçları görülmüştür. Özellikle antrenman sonrasında dinlendirici masaj çok rahatlatıcıdır. Antrenman sırasında kaslarda biriken ve kaslarda yorgunluğa yol açan laktik asiti yok eder ve sporcunun günü diğer aktivitelerine dinç devam etmesini sağlar. Spor masajı, tüm vücuda yapılabileceği gibi lokal de uygulanabilir.


Estetik Yüz Masajı :

Hem kadın, hem de erkek ciltlerinde, yaş ve hormonel değişimlere bağlı olarak istenmeyen sarkmalar ve buruşukluklar oluşur. Yüz ve boyun bölgesinde bulunan bu dokulara kolajen ve alestin içeren preparatlarla yapılan estetik ve yüz masajı ile esneklik kazandırılır. Böylece cildin yaşlanmasında doğal bir önlem alınmış olur.


Akupresür Masajı :

 Çinlilerin "akupresür", Japonların "shiatsu" adını verdikleri bu yöntem, Uzakdoğu'da asırlardır kullanılmaktadır. Batıya son zamanlarda gelen bu yöntem, etkili bir masaj tekniği olarak kullanılmaktadır. Bu teknikle, gereken noktalara, akupresür iğneleri yerine parmak uçlarının yumuşak yerleri, baş parmak yanı ve elin çıkıntıları ile masaj yapılır. Akupresür masajı, gergin kasları gevşetir, kan dolaşımını düzenler ve bedenin kendisini iyileştirme yeteneğini uyandırır.


Anti-Stres Masajı :

Yüzyılımızın hastalığı olan stres, bütün hastalıklarda hızlandırıcı etken olarak gösterilmektedir. Genellikle zamanını bilgisayar karşısında ve gergin bir halde geçiren kişiler, gün içerisinde farkında olmadan kendilerini kasarlar. Bu da, aşırı yorgunluk, halsizlik, isteksizlik hissi yaratır. Vücudun anti-stres noktalarına yapılan masaj, bu etkileri ortadan kaldırır.


Refleksoloji :

Refleksoloji tedavi sanatı, eski zamanlardan beri binlerce yıl boyunca gelişmiştir. Ayaklardaki refleks bölgelerine kontrollü basınç tatbik ederek, toksinler atılır ve dolaşım geliştirilir. Bu ise, kişiye sağlık ve uyum sağlayan denge ve enerjiyi geri getirir. Refkleksoloji, sindirim sorunları, uykusuzluk, sinirsel gerginlik, pekçok başka akut ve kronik vakanın hafifletilmesinde başarılı olmaktadır. Düzenli refleksoloji seansları, vücudun dengesini sürdürmek açısından yararlıdır ve bir tür önleyici tedavi etkisi yapar.

Son Güncelleme ( Salı, 20 Mayıs 2008 )
 
< Önceki   Sonraki >