Masaj her yönü ile VİP MasaJ 'ta..
Yosunmasajı Nedir? Yazdır e-Posta
Yazan Administrator   
Salı, 20 Mayıs 2008

     Yosun masajı, selüloit gidermede ve sıkılaştırmada oldukça etkili olan en eski doğal yöntemlerden biri. Yosun sayesinde vücuttaki toksinler atılıyor ve oksijen alımı kolaylaşarak dolaşım daha düzenli hale geliyor. İçeriğindeki zengin vitamin ve mineraller sayesinde selüloitli bölgedeki yağları çözücü ve yenileyici etkisi var.

Etkin ResimEtkin Resim

Uygulama alanları?

• Selüloit’in yoğun olduğu kalça bölgesinde
 

• Varisli bölgelerde

• Sıkılaştırıcı ve dikleştirici etkisinden dolayı soğuk olarak göğüslerde

• Toparlanma ihtiyacı görülen bölgelerde

• Uzmanlar yosun masajının guatr hastalarına yapılmaması konusunda uyarıyor. Çünkü bu hastalarda iyot zehirlenmesine yol açabiliyor.
Etkin Resim

Nasıl uygulanıyor?

  Etkin Resim Etkin ResimYosun, kimyasal hiçbir maddeyle karıştırılmadan uygulanıyor, işlem öncesinde uygulanacağı bölge genellikle deniz tuzları içeren toniklerle temizleniyor. Ardından buhar banyosu yapılarak gözeneklerin açılması sağlanıyor. Bu işlemin ardından yosun maskesi uygulanıyor. Yosunun etkisini daha iyi gösterebilmesi için havayla teması önlemek amacıyla folyoya sarılarak ortalama 30 dakika bu şekilde bekletiliyor. Bu esnada yosundaki yağ çözücü maddeler selüloitli bölgeye inerek yağları parçalıyor. Ardından yine yosun yağıyla yada çamurla toparlama masajı yapılıyor. Bu masaj ayak bileklerinden kalçaya doğru yapılıyor. Bu sayede hem vücuttaki toksinler ve ödem atılıyor hem de yosun yağının etkisiyle bölge sıkılaştırılıyor.
Etkin ResimEtkin ResimEtkin Resim

Su masajı Nedir?

Bu masaj özel olarak hazırlanan jakuzilerde yapılıyor. Termal su masajı diye de bilinen bu masajda, vücudun çeşitli bölgelerine su kabarcıklarıyla basınç uygulanıyor ve bu şekilde kan dolaşımı hızlanıyor.

Etkin Resim         Etkin Resim           Etkin Resim                Etkin Resim

Uygulama alanları?
Selüloitli bölgelere ve sarkma olan bölgelere sıkılaştırma amacıyla uygulanıyor.
Nasıl uygulanıyor?

Jakuzide yada masaj sistemli duşlarda önce sıcak su verilerek gözeneklerin açılması ve kan dolaşımının artması sağlanıyor. Toksin ve ödemi vücuttan atarak selüloit’in azaltılması hedefleniyor. Ardından soğuk su ile vücudun sıkılaştırılması sağlanıyor. Parmak uçlarından enseye kadar tüm vücuda uygulandığı için bir rahatlık ve zindelik katıyor.

Etkin Resim    Etkin Resim      Etkin Resim        Etkin Resim

Ne kadar sürüyor?
20 dakika ile bir saat arasında sürüyor. 1-2 haftada bir yaptırılmasında yarar var.
Etkin Resim                                                                     Etkin Resim
Parafin banyosu nedir?
Mum yapımında kullanılan bir madde. İncelme ve selüloit bakımı için esansı tıbbi mum olan parafin uygulanıyor. Sıcak olarak kullanıldığında terleme yaparak toksin ve ödemi vücuttan atıyor.
Etkin Resim          Etkin Resim                Etkin Resim
Uygulama alanları?
• Selüloit’in portakal kabuğu görünümünde olduğu bölgelerde

• Sarkık kol altlarında

• Bacaklarda

• Karın ve sırt dahil tüm vücutta

• Ayrıca el-ayak bakımında ve fizik tedavi amaçlı farklı yöntemlerle de uygulanıyor.

Etkin Resim                                                                           Etkin Resim
Etkin ResimNasıl uygulanıyor?

Yaklaşık olarak 50 derecede parafin eritiliyor ve sorunlu bölgeye direkt yada sıvılaşan parafine batırılan gazlı petlerle uygulanıyor. Eğer vücuda direkt uygulanırsa üzeri bir naylon yada folyo ile kaplanarak ısının dağılması önleniyor. Kişi bu şekilde 20-40 dakika bekletiliyor. Bu sırada sıcak parafin vücudu terletip toksin ve ödemleri atarak yağları parçalıyor. Ardından uygulandığı bölgeye yine çamurla yüzeysel ve tepkisel masaj yapılarak yağ parçalama ve sıkılaştırma pekiştiriliyor.
Kaç seans sürüyor?
Bakım haftada en az bir seanstan oluşmak üzere 6-10 seanslık bir kürle tamamlanıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Son Güncelleme ( Salı, 09 Eylül 2008 )
 
< Önceki   Sonraki >